Starostlivosť o ranu: nájdite si vhodné krytie na rany so značkou Leukoplast | Leukoplast

Každá rana je iná. Tu nájdete základné informácie o starostlivosti o rany.

Starostlivosť o ranu znamená vyčistenie, uzavretie a starostlivosť o otvorenú ranu. Starostlivé ošetrenie povrchových rán je mimoriadne dôležité v prípade komplikovaných zranení alebo problematického hojenia. Tu nájdete všetky informácie o základných princípoch starostlivosti o ranu, o tom, ako liečiť jednotlivé druhy rán doma a kedy je vhodné obrátiť sa na zdravotníka kvôli ďalšej liečbe.

V zásade rozlišujeme ošetrenie čerstvej rany a následnú starostlivosť o ranu, kým sa nezahojí. V mnohých prípadoch sú produkty z našej ponuky vhodné pre čerstvé, ale aj na už hojace sa rany.

Čerstvá rana

Pri menších ranách, ako sú napríklad odreniny, vám po poskytnutí prvého ošetrenia pomôžu rôzne náplaste na prvú pomoc. Práve náplaste pomôžu udržať ranu v čistote a chránenú pred infekciami predtým, než vyhľadáte zdravotnú starostlivosť. V prípade starostlivosti o čerstvú tržnú ranu vám prídu vhod náplasťové stehy, ktoré pomôžu uzavrieť aj hlbšiu reznú ranu a zastaviť tak silnejšie krvácanie. Postup ošetrenia takto intenzívnejšieho krvácania odporúčame konzultovať s lekárom.

Dodatočná starostlivosť o ranu

Pri starostlivosti o väčšie rany vám pomôžu fixačné samolepiace obväzy. Medzi rany vyžadujúce starostlivosť môžeme zaradiť aj operačné a traumatické rany, ktoré udrží v bezpečí sterilné pooperačné krytie.

Neviete, aké produkty si vybrať pre starostlivosť o vašu ranu? Odpovede nájdete nižšie.