Leukoplast v priebehu času | Leukoplast

Leukoplast® v priebehu času

Divízia Leukoplast sa od začiatku v roku 1901 snaží uspokojovať potreby zdravotníckych pracovníkov a dodávať vysokokvalitné výrobky. Teraz môže z tohto dedičstva ťažiť celý svet, pretože vďaka produktom Leukoplast na ošetrovanie rán sú všetky naše poznatky dostupné každému. Zistite, ako sa to všetko začalo!

Cesta sa začína

V roku 1901 spoločnosť Leukoplast vynašla prvú samolepiacu sadrovú pásku na svete, ktorá využívala oxid zinočnatý a prírodný kaučuk.

Čelne sa pozeráme na vzorku prvej rolky samolepiacej fixačnej pásky Leukoplast; pod ňou je uvedený rok 1901. Vedľa nej sa nachádza fotografia vynálezcov Oscara Troplowitza a Isaaca Lifschütza.

Zrodenie ikony

V roku 1920 bola na trh uvedená ikonická červená cievka a karabína.

Vedľa dátumu 1920 vidíme pohľad zhora na vzorku ikonickej červenej cievky Leukoplast so samolepiacou fixačnou páskou.

Prvá široká ponuka produktov na fixáciu na svete

Uvedením prvého celoplošného fixačného krytia na svete predstavuje divízia Leukoplast ďalšiu inováciu.

Na obrázku sú dva príklady plošnej fixácie materiálu od spoločnosti Leukoplast a časová známka zo 70. rokov 20. storočia.

Ďalšia úroveň sterilných pooperačných krytí

Vďaka ultratenkým, priedušným a prispôsobivým fóliám, ktoré pôsobia ako druhá koža, bola v roku 2006 predstavená ďalšia úroveň sterilných pooperačných obväzov.

Môžeme vidieť príklad moderného sterilného pooperačného kytia, ktoré vyvinula divízia Leukoplast v roku 2006.

Priekopnícka technológia prevencie infekcií

V rokoch 2015 a 2016 divízia Leukoplast uviedla na trh niekoľko produktov s vlastnosťami zabraňujúcimi infekciám: Leukomed Sorbact s technológiou viazania baktérií, fixačné pásky Leukoplast s novou antimikrobiálnou cievkou a zacvakávacím krúžkom a Leukomed Control, ktorý je úplne transparentný a umožňuje včasné rozpoznanie potenciálnych infekcií.

Na tomto obrázku sú zobrazené tri inovácie: Technológia viazania baktérií Leukoplast Sorbact z roku 2015, antimikrobiálna cievka z roku 2016 a Leukomed Control, tiež z roku 2016, s príslušnými dátumami vedľa nich.

Riešenia pre citlivú pokožku: naše najnovšie inovácie

Časté výmeny krytia sú pre mnohých pacientov a zdravotnícky personál každodennou súčasťou života. Ľudia s krehkou a poškodenou pokožkou sú však vždy vystavení riziku poranenia. Mäkké silikónové lepidlo nového radu Leukoplast na citlivú pokožku umožňuje atraumatickú výmenu krytia a pomáha chrániť pred poraneniami spôsobenými lepidlom.

Vidíme štyri príklady výrobkov Leukoplast s technológiou na citlivú pokožku: Fixomull, Leukomed T a T plus a jedna cievka fixačnej pásky.

Od červenej cievky po celú ponuku

Vďaka produktom Leukoplast máte všetko, čo potrebujete na ošetrenie drobných poranení alebo komplikovaných rán doma alebo v profesionálnom prostredí!